Neler yeni

Hoş Geldiniz ? Forum Sitesi

Bilgilihocam.Com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Bilgilihocam.Com ; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Bilgilihocam.Com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

Soru Gönder ?

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Duyurular Bölümü

Bilgilihocam Duyuru Bölümü

İletişim

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

Saksı toprağı nasıl olmalı? Vitaminli toprak harcı nasıl hazırlanır?


Toprak çiçeklerin beslenmesi ve büyümesi için gerekli olan muhtaçlıkları karşıladığı bir nimettir. Çiçeklerin farklı özellikleri olduğu üzere farklı cinste topraklarda yaşamayı sevmektedir. Pekala, çiçeklerin vitamin sağlaması için toprak harcı nasıl sağlanmalıdır? İşte, cevaplar...

Çiçekleri yetiştirmek için hazırlanan harçlarda zahir nispetlerde toprak bulunmaktadır. Bitkilerin yetiştirilip büyütülmesinde bitki cins ve tiplerine nazaran değişen farklı toprak bünyesine muhtaçlık duyulur. Harç hazırlarken kullanılacak toprak, kumlu-tınlı yahut tınlı yapıya sahip olurken her çeşit toprak her çeşit çiçekte birebir semptomu göstermeyebilir. Evet, vitaminli toprak harcı nasıl hazırlanmalıdır? Toprak harcı hazırlarken nelere dikkat edilir? Münasip toprak harcı nasıl yapılır? Merak ettiğiniz soruların karşılıklarına haberimizin içeriğinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz...


VİTAMİNLİ TOPRAK HARCI HAZIRLAMA YOLLARI

Konutunuzdaki çiçeklerin toprak harcını, aşağıdaki gereçlerden birebir nispette karışım yaparak hazırlayabilirsiniz.

- Bitkinizin gereksinimlerine nazaran, değişik paketler halinde birçok karışım bulabilirsiniz. Steril ortamlarda hazırlanmış olan bu karışımları botanik eşyalar satan dükkanlardan karşılayabilirsiniz.

- Vitaminli olması açısından Torf toprağın içerisine sığır gübresi katabilirsiniz. Ylnız karışımın içerisinde yabancı bir cisim varsa çıkarınız.

- Karışımlı toprağı saksıya koyarken ıslak olmamasına ihtimam şovunuz. Islak toprak saksının gerçek hacmini göstermeyeceğinden saksıda boşluklara yol açmaktadır.

- Bahçeden alınan toprağı kullanmayınız. Bahçe topraklarında yabani ot tohumları, zararlı yumurta ve larva olma ihtimali çok yüksek olmaktadır.


- Saksı topraklarında % 50 torf, % 30 kompost yahut organik gereç karışımı, %10 berrak kum, %10 luk bir perlit,vermiküt karışımı ülkü olacaktır. 

- Saksıların altında delik olsa dahi, çokça su sorun yaratabilir. Bu yüzden sulama sıklığına dikkat edilmesi değerlidir, fakat ekstra bir tedbir olarak, saksının dibine 1-3 cm arası bir çakıl tabakası koymanız sıvıyı akaçla boşaltmasına yardımcı olacaktır.
 
metin

Yorumlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst