Neler yeni

Hoş Geldiniz ? Forum Sitesi

Bilgilihocam.Com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Bilgilihocam.Com ; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Bilgilihocam.Com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

Soru Gönder ?

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Duyurular Bölümü

Bilgilihocam Duyuru Bölümü

İletişim

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

Pratik temizlik sırları nelerdir?


Hanenizi temizlemek için kendinize hususî ayırdığınız devir dilimleri olabilir. Ama kimi devirlerde yorgunluktan yahut ertelemekten ötürü paklığa ara verebilirsiniz. Aklık için malûm günleri kendinize adet edinebilirsiniz. Münhasıran Perşembe günleri yapılan paklık sizi ve konutunuzu berhudar etmeye yetecektir. Perşembe günü yapılan aklığın sırrı nedir? Ne kadar sıklıkla paklık yapılmalıdır? İşte, karşılıklar...

Konut paklığı denilince akla hafta sonu, bayramlar ve bahara yakın paklık gelmektedir. cuma günü çoklukla ağır geçen bir gün olması nedeniyle paklığın perşembeden yapılması daha kolay olacaktır. Bu nedenle perşembe aklığını hayli dikkate alarak perşembeleri görünür başlı yapılan bir arilik ile cuma gününe saf bir hane ortamı sağlamış olabilirsiniz. Perşembenin mübarek bir gece olması nedeniyle bu güne hususî yapılan işlerin sünnet olarak hayra geçtiği bilinmektedir. Pekala, arilik yaparken nelere dikkat edilmelidir? Birinci olarak hangi odadan başlanmalıdır? Haberimizle alakalı karşılıkları sahife içeriğinde bulabilirsiniz...


MESKEN PAKLIĞI SIRLARI

- Misafir çok ağırlayan birisi iseniz paklığa misafir odası yahut salondan başlayabilirsiniz. Öncelikle parkelere sirke döküp bekletiniz. Daha sonra ılık su ile lâtif kokulu deterjanı ile silme sürecine geçiniz.

- Mutfaktaki bulaşıkları yıkayınız. Tekrardan yenilediğiniz deterjan karışımlı su ile mutfak raflarını ve tozlanmış noktaları siliniz. Islak yan kalamayacak biçimde kurulayınız. 


- Yatak odasını paklık boyunca havalandırınız. Çamaşır kılıflarını değiştirmeyecekseniz, küvete yahut duşakabinin içine çırpırınız. (Yerleri silmeden elektrik süpürgesini çalıştırabilirsiniz) Paklık sürecini bitirdikten sonra şirin kalıcı bir koku sıkınız ve bir müddet odanın kapısını gizli tutunuz.

- Son olarak tuvalet ve banyoyu temizleyiniz. Çamaşır suyu sıkıp 5 yahut 7 dakika kadar bekletiniz. Daha sonra nemli bir bezle tozları alınız. Islak bölge kalmayana kadar kurulayınız. İçeriyi havalandırmayı unutmayınız.
 
metin

Yorumlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst