Plaj Modasında Unutulan Parça: Plaj Havlusu!

yaprak0135

Webmaster
Yönetici
iyice bu sebeple doğan bir marka duydum: Havanka! Plaj stili artık çoğu birey için epeyce kayda değer bir hale geldi. Ve markalar, alışveriş merkezleri mayo- bikini- plaj giyimi için sayısız seçenek sunmakta. Iş plaj havlusuna gelince ise seçenekler değil denecek değin az. Global markalar sezonda 1-2 model plaj havlusu üretmekte ve üretim adetini ise epeyce az sayıda tutmakta. Bu sebeple herhangi bir alışveriş merkezine gittiğinizde keza sizi sınırlı model karşılamakta, keza de az adet üretildikleri için beğendiğiniz modeli bulmakta da epey zorlanmaktasınız. Bu durumda kalan seçeneğiniz ise 30-50tl aralarında değişen fiyatlarla marketlerde satılan havlular. Bu havlular ise maliyetleri indirebilmek adına; kullanılan materyalleri yani pamuk oranı, su emiciliği, havlu rengi için kullanılan kimyasalları vs. olarak epeyce kalitesiz sunuluyor. Ve siz asgari 1 sezon her tarafında her havuz-denizden çıkıp kendinizi kuruladığınız, belki birkaç sezon boyunca kullandığınız plaj havlunuzda ne kaliteli üretime sahip bir mahsul, ne de stilinizi yansıtabilecek bir plaj havlusu bulabiliyorsunuz.Bu iki beklentiyi de karşılayabilmek adına, bugüne değin yaratılan en hoş havlu söylemi ile yeni bir marka doğdu: Havanka. Havanka ile karılaşma sebebim; birkaç sezon baştan başa kullanabileceğim, 2 yıkamadan sonradan sertleşmeyen, rengi atmayan, yumuşaklığını ve su emiciliğini koruyabilen bir havlu aramaktaydım. Öncelikle şunu belirtmeliyim fakat, ürünü satın alıp, kullanmaya başladıktan sonradan ürün kalite anlamında beklentimin de çok üstündeydi. Almadan önce incelemelerimde havlunun zaten plaj havlularında kullanılmayan kalitede olan penye iplikten %100 pamuk olarak üretildiğini ve havluda kullanılan bütün materyallerin sağlığa zararlı bir yanı olmadığına dair belgeleri incelemiştim. Ancak sahiden bu havlu ise, bugüne değin kullandıklarımız olasılıkla kağıt ile odun birleşimi olmalıydı. JBu arada işin en hoş kısmına demin gelmedim. Havanka şekil itibariyle düz veya yuvarlak yok, Havanka şekline sahip. Peki bu şekil nereden geliyor? Yuvarlak havlular estetik fakat cisim formu, şezlong ile ahenkli yok; dikdörtgen havlular ise işlevsel ama estetik anlamda diğer herkesle aynı ve artık bundan sıkıldık. Burada markanın sloganı devreye giriyor: ‘Anekdot For The Ordinary! ’, cümbür cemaat gibi değilsen bizi al; sıradansan bayağı havlular ile hayatına devam et.Fiyat olarak Havanka diğer havlulardan epeyce pahalıydı; fakat biliyorum ki zaten kaliteli olan ve yeniliği getiren her anlamda standart olanlardan her anlamda ayrı olacaktır. Bu noktada marka beni havlunun yanında ücretsiz verdikleri plaj havlusu ile ikna etti diyebilirim. Plaj çantası keza şekil itibariyle çok güzel, keza epeyce hafif ve en önemlisi şekli de bozulmuyor. Yani gittiğiniz tatilde, çantanın içine havluyu koyduğunuzda valizinizde de oldukça eksik yer kaplıyor ve bir yerleri ezilip, büzülmüyor. Bu Nedenle plaj çantası masrafından da kurtulmuş oldum. Hatta çanta böylece kullanışlı ve  hoş fakat günlük hayatımda bile kullanmaya başladım.Peki modelleri nasıl bu markanın derseniz eğer, Havanka Eternity Line ve Manifestation Line elde etmek üzere 2 ayrı kategori de toplam 5 renk ve 10 model sunmakta. Renkler siyah, kırmızı-narçiçeği, mavi, haki yeşil ve ultra-violet ( mor-eflatun arası bir ton) ‘den oluşuyor. Renk konusunda oldukça değişken kaldım derken, Manifestation line ’ı inceledim. Ve benim en sevdiğim şeyi havlu üstünde uygulamışlar: Sloganlar! Mavi renk havlu üzerinde ‘ Dream ’, Kırmızı renk havlu üstünde ‘Sparkle ’, Yeşil renk üzerinde ‘Wild ’, Siyah renk havlu üstünde ‘Blessed ’ ve Mor renk havlu üstünde ‘Mystic ’ yazıyor. Yazıların hepsine bayılarak fakat bununla birlikte Eternity line- kendi patentli desenlerine aşık olarak zorlama kararı verdim: Yeşil- Wild. JBen plaj stilimde bir bütünleyici olması, hem de nitelikli güzel havlu araştırmalarım sonucu Havanka ile tanıştım. Keza kalite hem modelleri itibariyle şimdiden benim ‘lovemark ’ım olduğunu belirtip, sizlere de bu hoş markayı gönül rahatlığıyla önerebilirim: www.havanka.com sizlere frmsiten.com farkıyla sunulmuştur

Üst Alt