Neler yeni

Soru Gönder ?

Topluluğumuzdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Nasıl Konu Açarım ?

Sitede Konu Açmayi Bilmiyorum ?

İletişim

Sitedeki Yetkili Arkadaslarla İletişim Kurmak İstiyorum ?

Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
admin

admin

Yönetici
Webmaster
Katılım
20 Eki 2019
Mesajlar
1,398
Tepkime puanı
1
Puanları
38
Yaş
31
Konum
Adana
Türk telekom modemlerinin giriş kısmı aynıdır fakat yapılan işlemler farklıdır. Türk telekom modem şifre değiştirme için ilk olarak yapılması gereken internet tarayıcısı alanına, 192.168.2.1 veya 192.168.1.1 yazmaktır. Daha sonra kullanıcı adı alanına küçük harfler ile admin yazılır ve şifre alanına ttnet yazılır. Eğer kabul etmez ise, direk onaya basıp giriş yapılır.

Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir? 1

Kişi şifreyi değiştirdi ve unuttuysa, ufak bir iğne ile modemi fabrika ayarlarına döndürmelidir. Bu işlemden sonra her şey sıfırlanacağı için, şifreler de ilk haline dönecek ve modem şifre değiştirme ttnet işlemi daha rahat yapılmış olacaktır.

Giriş yaptıktan sonra, sol kısımda yer alan kablosuz alanına basılır ve kablosuz ağ ayarları alanına geçiş yapılır. En üstte wifi adı görülür ve bu alana basılır. Son olarak şifre alanına istenen bir şifre yazılır ve onay verilir. Onay verildikten sonra, modeme bir reset atılır ve şifre başarılı bir şekilde değişmiş olur.Modemler, internet kullanımı için gerekli olan elektronik cihazlardır. Özellikle teknolojinin gelişmesinden ötürü, wireless diğer adı ile kablosuz modemler piyasaya sürülmüştür. Herkesin hemen hemen evinden bu modemleri görmek mümkündür. Fakat en çok cevap istenen sorunlardan bir tanesi de, modem şifre değiştirme konusudur.

Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir? 2

Modem şifrelerini değiştirmek için birçok yol vardır. Bu yolların nasıl izleneceği ise, modemin markasına göre değişiklik gösterir. İlk olarak internet sayfası açılır ve link alanına, 192.168.2.1 veya 192.168.1.1 yazılır. Ardından modemin arayüzü açılacaktır ve bu alandan kullanıcı adı ve şifre yazılarak giriş yapılması gerekir.

Daha sonra sol kısımda yer alan kablosuz alanına basılır ve kablosuz ağ ayarları bölümüne gelinir. Bu bölümden istenen şifre belirlendikten sonra, kaydet kutucuğuna tıklanır ve modeme reset atılır. Tüm bu işlemlerden sonra şifre değişmiş olur. Fakat kişinin evinde Türk telekom modemi var ve ttnet modem şifre değiştirme işlemi yapmak istiyor ise, aşağıda yazan adımları takip etmesi gerekir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst