Neler yeni

Hoş Geldiniz ? Forum Sitesi

Bilgilihocam.Com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Bilgilihocam.Com ; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Bilgilihocam.Com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

Soru Gönder ?

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Duyurular Bölümü

Bilgilihocam Duyuru Bölümü

İletişim

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

Kolay şekilde balıksırtı örgü nasıl yapılır?


Örgü saçlar hiçbir hengam modası geçmeyen birebir devranda birbirinden farklı konumlarda kullanılabilecek saç modelleri arasında listenin en başında mekan alıyor. Cool hem de zarif bir görünüme kavuşturan örgü saç modelleri arasında balıksırtı örgü modeli de mekan alıyor. Pekala görünüşte çetin olan balıksırtı örgü kolay bir biçimde nasıl yapılır? Balıksırtı örgü yapmanın püf noktaları nelerdir? Detaylar haberimizde...

Örgü saç, yüzyıllardır hatunların severek kullandığı bir modeldir. Yıllar geçse de asla modası bitmeyecek olan saç örgülerinde birbirinden farklı çeşitler nokta alıyor. Bunlardan biri de balıksırtı örgü. Görünümü harika adeta inci üzere dizilmiş balıksırtı örgüyü yapmak sandığınız kadar sıkıntı değil. Balıksırtı örgünün pratiğini öğrendiğinizde sık sık yapmak isteyeceğiniz modelin hem püf noktalarını da hem de nasıl yapıldığını sizlerle paylaşıyoruz. Mektepte,iş noktasında, arkadaşlar içtimasında, en kişisel davetlerde velev düğün gününüzde bile kolaylıkla kullanabileceğiniz balıksırtı örgü modelinin en kolay prodüksiyonu yalnızca yasemin.com'da!


BALIKSIRTI ÖRGÜ NASIL YAPILIR?

Klasik balıksırtı örgülü saç modeli için öncelikle saçlarınızın ön kısmından bir tutamı alıp tarayın. Saçlarınız münhasıran ördükten sonra çabucak bozulan yapıdaysa saçlarınıza örmeden sabitleyecek bir eser kullanmalısınız. Ardından elinize aldığınız bu tutamı tepe noktasından başlayarak örmeye başlayın.

Birinci evvel tutamı 3’e ayırıp bir tutamı bir elinizle, vesair 2 tutamı gayri elinde tutun. Sonrasında 2 tutamın arasına tek tutamı alın.


Bu halde 2 kere ördükten sonra saçlarınızın geri kalan kısımlarından tutamları da örgüye katmaya başlayın.  Tüm saçınızı ördükten sonra saçının uç kısımları klasik 3’lü örgü biçiminde örüp lastik tokayla sabitleyebilirsiniz. 

ÇİFT BALIKSIRTI NASIL ÖRÜLÜR?

Öncelikle saçlarınızı ortadan ikiye ayırıp, her iki tutamı da klasik balıksırtı örgü adımlarına nazaran örmeniz çift örgüyü oluşturacaktır.Yalnız bu defa saçlarınızın tepe kısmından değil, yan kısmından başlamalısınız. 


Ünlü yıldızların da son devirde sıklıkla tercih ettiği ve boxer örgü olarak da bilinen balıksırtı çift örgü saç modelinin parlak görünmesi, gün boyunca örgülerin dağılmadan sabit kalabilmesi için güçlü tutuşlu bir sabitleyici kullanmanız koşul. 
 
metin

Yorumlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst