Neler yeni

Hoş Geldiniz ? Forum Sitesi

Bilgilihocam.Com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Bilgilihocam.Com ; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Bilgilihocam.Com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

Soru Gönder ?

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Duyurular Bölümü

Bilgilihocam Duyuru Bölümü

İletişim

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

Kirpik nasıl takılır? Takma kirpik takmanın püf noktaları nelerdir?


Kirpiklerinizi uzun, gür ya da olduğundan daha dikkat alımlı göstermek istediğinizde imdadınıza takmak kirpikler yetişiyor. Kozmetik yerküresinde binlerce modeli bulunan takma kirpikleri meskende kendiniz takmak istediğinizde zorlanıyorsanız püf noktaları öğrenmenizde yarar var. Kirpik nasıl takılır? Takma kirpik takmanın püf noktaları nelerdir? Takma kirpikler zararlı mıdır? Öğrenmek istiyorsanız kesinlikle metnimize göz atabilirsiniz.

Takma kirpikler günlük tasarrufta pek tercih edilmese de hususî günlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Ihtimamlı hazırlamak isteyen hatunların şimdilerde bir numaralı tercihi arasında olan takma kirpikler, tek tek takılan ve bütün halinde takılan kirpikler olarak ikiye ayrılır. Günlük hayatınızda tek tek takılan kirpikleri tercih ederek daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Ama tasarrufu ve takması biraz zahmetlidir. Meskende kendinize kirpik takmak istiyorsanız hazırladığımız adımları izleyebilirsiniz.

PEKALA KİRPİK NASIL TAKILIR?


- Kirpiği cımbız ile paketinden çıkartın. Çıkardığınız kirpiği göz kapağınızın iç kısmına çok gelmeyecek halde gözünüze yapıştırmadan ölçün. Şayet takma kirpik gözünüze büyük geliyorsa dış kısmından biraz kesin, çok yapay bir imaj olmasın.


- Kirpiğin dibine ince bir katman yapıştırıcı sürün. Bu aşamada 15-20 saniye bekleyin ki yapıştırıcınız biraz ağırlaşsın. Yapıştırıcıyı çok likit haldeyken takmaya çalışırsanız kendi kirpiklerinize yapışır ve onları temizlerken kirpiklerinize zarar verebilirsiniz.

- Kirpiği yapıştırırken göz kapağınızın ortasından başlarsanız denetimi daha kolay sağlamış olursunuz. Daha sonra iç ve dış kısımlarını yapıştırın. Tatbik bittikten sonra kirpik diplerinizden siyah bir kalemle geçerek yapışkanlı imgeden kurtulabilirsiniz.
TAKMA KİRPİKLERİN ZARARLARI

Beğenilen yük yaptığı için doğal kirpiklerin incelerek dökülmesine sebep olur. Mahsusen hassas bir göz yapısına sahipseniz ya da alerjiye yatkın bir vücudunuz var ise takma kirpik kullanmamaya ihtimam göstermelisiniz.

İpek kirpik ya da uzun müddet kalıcı takma kirpik yaptırmak istiyorsanız, kesinlikle gittiğiniz klinikte yahut hoşluk merkezinde kullanılan aletlerin hijyenik olmasına itina gösterin.

- Kirpiği yapıştırmak için kullanılan kimyasal yapıştırıcılar enfeksiyona sebep olabilir. Bu yüzden çıkardıktan sonra gözlerinizi antiseptik solüsyon ile temizleyin.

KİRPİK DÖKÜLMESİNE KARŞI HANEDE YAPABİLECEĞİNİZ SISTEMLER


- Kullandığınız takma kirpik, ucuz ya da markasız ise kanserojen tesir oluşturabilir. 

- Çok sık kullanılan takma kirpikleri, kişinin kendi kirpiklerinin uzamasını geciktirir.

- Takmak kirpiklerde biriken güç ve bakteriler gözlerinizde önemli hastalık meydana gelmesine yol açabilir. 
 
metin

Yorumlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst