Kaliteli bir Sözlük


TitanSoft XPress Sözlük, 1.5 MB


Kendi kendini geliştirebilen (e-Learning), hem yerel hem de internet araması yapabilen nadir Türkçe - İngilizce, İngilizce Türkçe sözlüklerden biridir.
Öncelikle TitanSoft XPress Sözlük nedir? bilmeyen veya önceden kullanmayan arkadaşlara kısa bir özet geçmek istiyorum. TitanSoft XPress Sözlük hem yerel database'inde (80bin kelime) hemde internet üzerinden (yaklaşık 2milyon kelime) arama yapabilen ve kendi kendini geliştirebilen çok nadide bir sözlüktür. Biz bu kendi kendini geliştirme olayına bir mühendislik terimi olan "e-Learning" adını veriyoruz. Peki bu e-Learning mekanizması nasıl çalışıyor bu sözlükte? Örneğin siz arama kriteri olarak bir kelime girdiniz ve yerel database araması yaptınız ve sonuç bulunamadı, program hemen pc'nizin internet bağlantısını kontrol ediyor ve bağlantı bulduğu taktirde size aramayı internet aramasına çevirmek istediğini soruyor.

Kabul ettiğiniz taktirde aramaya internetten devam ediyor ve sonuç bulduğu zaman öğrenme algoritması devreye giriyor ve bulduğu sonuçlar içinden kendi belirlediği kelimeleri seçiyor ve yerel database'e kaydetme işlemi için hazırlanıyor. Hazırlığın sonucunda bulduğu kelimeler için Türk Dil Kurumu'nun resmi web sayfasından yardım istiyor ve bütün bu işlemler sonunda kelimeyi ve karşılığını yerel database'de uygun yerlere kaydediyor. Bu anlattığım işlemler toplam birkaç saniye içinde gerçekleşiyor. Bu şekilde aynı kelimeyi tekrar yerel database'de aradığınızda kelimenin var olduğunu göreceksiniz ve sürekli yerel database'in kendini geliştirdiğine şahit olacaksınız.


[Linkleri sadece kayıtlı üyelerimiz görebilir.ForumTR üyesi olmak için tıklayınız]
__________________
 
Üst Alt