Neler yeni

Soru Gönder ?

Topluluğumuzdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Nasıl Konu Açarım ?

Sitede Konu Açmayi Bilmiyorum ?

İletişim

Sitedeki Yetkili Arkadaslarla İletişim Kurmak İstiyorum ?

Fortnite Ne Kadar İnternet Harcar?

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
admin

admin

Yönetici
Webmaster
Katılım
20 Eki 2019
Mesajlar
1,398
Tepkime puanı
1
Puanları
38
Yaş
31
Konum
Adana
Fortnite ne kadar internet harcar? Dünyanın en çok oynanan ve indirilen Battle Royale oyunu Fortnite fazla internet tüketen bir oyun değil. Ayrıca Fortnite bazı uygulamalardan daha az internet harcıyor.

Peki Fortnite ne kadar internet harcar?, Fortnite ne kadar internet yer? Örnek vermek gerekirse 2 saat Fortnite oynadığınızda sosyal medya platformlarında izlediğiniz 4 dakikalık videodan çok daha az internetinizi yer. Epic Games tarafından söylenen ifadelere göre oyunu oynayan kişilerin 2 saatlik zamanda 100-200 MB arası interneti gidiyor.


İnternet ortamında Fortnite oynayan oyuncuların söylediklerine bakarsak genelde 1 saatlik sürede 80 MB kadar internet harcanıyor. Oyuncuların Fortnite maçına girdiğinde ortalama sürenin 20 dakika olduğunu düşünürsek, her maç sonunda 20-25 MB aralığında internetiniz harcanacaktır.

Eğer sizin 2 GB internet paketiniz varsa bu internetle ortalama 150 Fortnite maçına girebilirsiniz. Bir ay boyunca günde 5 maç girmek üzere Fortnite oynarsanız 2 GB internet paketi sizin için yeterli olacaktır. Ayrıca oyun içinde kullanacağınız özelliklere göre mesela arkadaşlarınızla sesli konuşma yapıyorsanız harcadığınız internet değişebilir.

Bu yazıda yazdığımız gibi Fornite oyunu fazla internet verisi harcamaz. Oynadığınız maçlarda çok az internet harcar. Oyuncular oyunu oynarken internetim biter endişesine kapılmasına gerek yok çünkü 20 dakikalık bir maç oynadığınızda ortalama 30 MB kadar internetiniz gider. Bu yazdığımız internet harcamaları hemen hemen tüm platformlar için aynıdır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst