Neler yeni

Soru Gönder ?

Topluluğumuzdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Nasıl Konu Açarım ?

Sitede Konu Açmayi Bilmiyorum ?

İletişim

Sitedeki Yetkili Arkadaslarla İletişim Kurmak İstiyorum ?

Ekrana Gömülü Parmak İzi, LCD Ekranlı Telefona Yerleştirildi

makaleci

makaleci

Vip Üye
Katılım
14 Ocak 2020
Mesajlar
42,900
Tepkime puanı
1
Puanları
38
Yaş
31

Ekrana gömülü parmak izi sensörü bulunan tüm telefonlar, teknolojinin yapısı gereği yalnızca OLED ekranlar ile birlikte donatılabiliyordu. Yaklaşık bir yıl önce, LCD ekranlı telefonların 2019 yılında ekrana gömülü parmak izi sensörüne sahip olacağı söyleniyordu ancak şimdiye kadar çıkmış hiçbir LCD ekranlı telefonda bu teknoloji bulunmuyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında, dünyada ilk kez ekrana gömülü parmak izi sensörüne sahip LCD bir ekran geliştirildiği duyurulmuştu. Bugünlerde ise internette Huawei’nin ekrana gömülü parmak izi sensörü bulunan LCD ekranlı bir cihazı dolaşıyor. Cihazda ekran kilidi açma işlemi ise sadece 0,3 saniye sürüyor. Bu da One Plus 6T’den daha hızlı bir kilit açma işlemi anlamına geliyor.

Gizemli cihazda tek yenilik parmak izi tarayıcısı olmayacak:
İddia edilen Huawei telefonda, tasarımın büyük bir kısmı gizlenmiş durumda ancak dikkat çeken şey, telefonda çentik tasarımının bulunmaması. Buradan yola çıkarak bu cihazda, açılır kapanır bir selfie kamerası olabileceği varsayılabilir.

OLED, her çıkan yeni teknoloji gibi kendisinden önce gelen LCD teknolojisine kıyasla çok daha pahalı.  Bu da ekrana gömülü parmak izi sensörünün LCD ekranlarda da kullanılmasının orta segmentli telefon fiyatlarını önemli bir ölçüde düşürebileceği anlamına geliyor.

İddiaları doğrulamak için resmi açıklamayı beklemek gerekecek:


Videoda yer alan cihazın, LCD ekran parmak izi sensörü teknolojisini test etmek için tasarlanmış bir prototip telefon mu yoksa yakında piyasaya sürülecek bir Huawei telefon mu olduğu henüz bilinmiyor. İkinci seçenekse, cihazla ilgili daha detaylı bilgiler yakında ortaya çıkacaktır.
 
Konuyu Başlatan Benzer konular Forum Cevaplar Date
admin Parmak Ucunda Yürüme Nedir? Sağlıklı Yaşam 0
Benzer konular

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst