Neler yeni

Hoş Geldiniz ? Forum Sitesi

Bilgilihocam.Com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Bilgilihocam.Com ; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Bilgilihocam.Com’in yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.

Soru Gönder ?

Sorular Sorun ve Topluluğumuzdan Yanıtlar Alın

Duyurular Bölümü

Bilgilihocam Duyuru Bölümü

İletişim

Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlamaya Hazır

Çöp kovası kokusu nasıl giderilir?


Çöp kovaları hengam içinde rahatsız edici kokular yaymaları nedeniyle hayat kalitenizi düşürebilir. Çöp poşeti tasarrufunda, çöpler kova ile temas etmese, kapaklı olsalar dahi kokulara pürüz değildir. Pekala, çöp kovası kokusu nasıl giderilir? Çöp kovası paklığı nası yapılır? İşte, haberin ayrıntıları...

Kapaklı çöp kovaları, kapak kapandığında havasız kalması nedeniyle hava sirkülasyonunu kestiği için, çöp kokusu içeride kalır ve daha da rahatız edici bir koku haline gelmektedir. Bakımı yapılmayan çöp kovası hanede makûs koku bir bırakmasına rağmen birebir vakitte sineklenme de yapabilir. Çöp kovası nasıl temizlenir? Çöp kovası temizlemenin püf noktaları nelerdir? İşte, çöp kovası kokusunu gidermek için uygulayacağınız usuller...


ÇÖP KOVASI KOKUSU GİDERMEK İÇİN;

- Boraks, çöp kovasının içindeki berbat kokuların yok olmasına yardımcı olacak en tesirli tahlil olacaktır. Yarım su bardağı boraksı, birebir ölçüde su ile sulandırıp kovanın tüm yüzeyine sürünüz. 20 dakika kadar beklettikten sonra pak bir bez yahut fırça ile temizleyiniz.

Çöp kovasının içine bir ölçü çamaşır suyu dökünüz ve biraz su ekleyiniz. Aklık süngeri yardımıyla her bölgesi siliniz. Çöp kovası uzun müddettir kirli duruyorsa, kovanın içine bir ölçü su ile çamaşır suyu döküp 10 dakika kadar bekletiniz.

Çöp kovasının dibine 2 yemek kaşığı karbonat dökünüz ve 1 gün bekletiniz. Karbonat bed kokuları dağıtacaktır. Beklettiğiniz karbonatı ıslak nezih bir süngerle yüzeye yayarak temizleyiniz. Kokuların kalıcı olarak kaybolması için karbonatı sistemli olarak kullanmaya itina şovunuz.

Çöp kovası kokusu aklığında kullanabileceğiniz bir öbür gereç beyaz sirke olabilir. Çöp kovasının iç kısmına sıcak su ve 1 su bardağı beyaz sirke döküp yarım saat bekletiniz. Fırça ya da sünger kullanarak kovanın tüm yüzeyini temizledikten sonra durulayınız.


Çöp kovasının içine yerleştirilen nem emici mendilleri uzun bir mühlet koku oluşumunu önleyebilir; gelgelelim çöp poşetini uzun müddetli tasarruftan kaçınınız günlük değişim önerilmektedir.
 
metin

Yorumlar

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst