Neler yeni

Soru Gönder ?

Topluluğumuzdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Nasıl Konu Açarım ?

Sitede Konu Açmayi Bilmiyorum ?

İletişim

Sitedeki Yetkili Arkadaslarla İletişim Kurmak İstiyorum ?

Karın Şişliği Nasıl Geçer?

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
admin

admin

Yönetici
Webmaster
Katılım
20 Eki 2019
Mesajlar
1,398
Tepkime puanı
1
Puanları
38
Yaş
31
Konum
Adana
Karın şişliği erkeklerde de görülebilen fakat genellikle kadınların şikayetçi olduğu problemlerden bir tanesidir. Karın bölgesinin şişmesi hem kişiye rahatsızlık verecek hem de kötü görünecektir. Bu sebeple karın şişliğine neden olan problemin tespit edilmesi ve ona uygun bir tedavi yönteminin uygulanması çok daha doğru olacaktır.

Karın Şişliği Nasıl Geçer? 1

Karın şişliği için ev ortamında da uygulanabilecek bazı çözümler bulunmaktadır. Karın şişliği nasıl giderilir İbrahim Saraçoğlu tarafından önemsenen sorulardan bir tanesidir. Bununla ilgili çeşitli bitkisel formülleri bulunmaktadır. Bu formüllerin uygulanması şişliği büyük oranda azaltacaktır.

Karın Şişliği Nedenleri
Karın şişliği nasıl iner sorusu özellikle kadınlar için oldukça önemli olmaktadır. Karın şişliğinin nasıl ineceği şişliğin nedenine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.En yaygın karın şişliği nedeni regl dönemidir. Regl dönemi karın ve bel çevresinin şiştiği ve kişiye rahatsızlık verdiği bir dönemdir. Peki, bu dönemde oluşan karın şişliği nasıl giderilir? Bu dönemde şişliğin artmaması için sodyum içeren gıdalar tüketilmemeli ve bol yeşil çay içilmelidir.

Bunun yanı sıra kabızlıkta karış şişliğine neden olacaktır. Kadın ve erkeklerde sıklıkla görülen bu probleminin neden olduğu şişkinliklerin geçebilmesi için ilk olarak kabızlık problemin çözülmesi gerekmektedir.

Karın Şişliği Nasıl Geçer? 2

Karın şişliği ne iyi gelir sorusunun birden fazla cevabı bulunmaktadır. Şişliğe neyin iyi geleceğinin bulunabilmesi için karın şişliğinin nedeni tespit edilmelidir. Kabızlığa bağlı olarak şişliklerde lifli beslenmek ve bazı besinlerden uzak durmak etkili olacaktır.

Bunun yanı sıra karın şişliği gaz problemlerinden kaynaklanıyor ise o probleme uygun bir tedavi yönteminin uygulanması gerekecektir. Gaz problemine bağlı olarak oluşan karın şişliklerinde gaz yapan besinlerden uzak durulmalı ve rezene çayı gibi rahatlatıcı çaylar içilmelidir. Tüm bu yöntemlerin uygulanması karın şişliği probleminin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst