Neler yeni

Soru Gönder ?

Topluluğumuzdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Nasıl Konu Açarım ?

Sitede Konu Açmayi Bilmiyorum ?

İletişim

Sitedeki Yetkili Arkadaslarla İletişim Kurmak İstiyorum ?

Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
admin

admin

Yönetici
Webmaster
Katılım
20 Eki 2019
Mesajlar
1,398
Tepkime puanı
1
Puanları
38
Yaş
31
Konum
Adana
Halılar üzerinde oluşan lekeler en can sıkan lekelerden olmaktadır. Çünkü gerekli olan yöntemlerin bilinmemesi ve bilinçsizce yapılan halı temizleme yöntemler lekeyi çok daha fazla derinleştirmekte ve kalıcı hale getirmektedir. Bu gibi sorunların yaşanmaması için doğru temizleme yöntemlerinin kullanılması gerekmektedir.

Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Halılar üzerinde oluşan en yaygın leke çay lekesidir. Türk kültüründe her akşam tüketilen çayın halıya dökülme sıklığı oldukça fazladır. Bu sebeple akıllarda beliren ilk soru “çay lekesi halıdan nasıl çıkar?” olmaktadır. Çay lekesi için deterjan kullanımı yerine daha doğal ürünlerin kullanılması halının tüylerinin bozulmasına engel olacaktır.Halıdan çay lekesi çıkarma yöntemleri
Halıdaki çay lekesi nasıl çıkar sorusuna cevap olarak birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin birçoğu doğal ve her evde bulunan malzemeler ile yapılmaktadır. Bu sayede hem bütçeye hem de temizliğin kalitesine katkıda bulunulmaktadır.

Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar? 2

Sirkeli su: Sirke temizleyici ve antiseptik özelliği ile bilinen önemli ürünlerden bir tanesidir. Sirkeli su ile çay lekesi çıkartmak için ilk olarak halıya dökülen çayın fazlası bir havlu peçete yardımı ile alınmalıdır. Fazlası alınan çay lekesi sirke ve su karışı ile yavaş ve tampon hareketler ile temizlenmelidir. Bu sayede lekenin çıkma ihtimali oldukça yüksek olmaktadır.
Beyaz sabun: Beyaz sabun diğer deterjanlara oranla çok daha masum bir seçenek olmaktadır. Islatılan lekeli bölge beyaz sabun ile iyice köpürtülmelidir. Daha sonra temiz bir bez ile silinen lekeli bölge kurumaya bırakılmalıdır.
Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar? 3

Halıya dökülen çayın lekesi bu tarz doğal yöntemler ile çok daha etkili bir şekilde çıkarılmaktadır. Leke çıkarma için bu tarz yöntemlerin kullanılması hem lekeyi çıkartacak hem de halının kalitesini korumasına yardımcı olacaktır. Bu doğal yöntemler sadece çay lekesinin değil her türlü lekenin çıkarılmasında etkili olmaktadır. Koltuklarda ya da farklı alanlar oluşabilecek tüm lekeler kolaylıkla temizlenebilmektedir.
 
Konuyu Başlatan Benzer konular Forum Cevaplar Date
admin Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar? Mürekkep Lekesini Ne Çıkarır? Güncel Bilgiler 0
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst