Neler yeni

Soru Gönder ?

Topluluğumuzdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Nasıl Konu Açarım ?

Sitede Konu Açmayi Bilmiyorum ?

İletişim

Sitedeki Yetkili Arkadaslarla İletişim Kurmak İstiyorum ?

Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

  • Konbuyu başlatan admin
  • Başlangıç tarihi
admin

admin

Yönetici
Webmaster
Katılım
20 Eki 2019
Mesajlar
1,398
Tepkime puanı
1
Puanları
38
Yaş
31
Konum
Adana
Bazı durumlarda taşınmamız, adres değişikliğinde bulunmamız gerekebilir. Fakat hemen bir sorun karşımıza çıkar müşterisi olduğum Türk telekom ne olacak internetimi taşındığım evde veya iş yerinde kullanmaya nasıl devam edeceğim sorularıdır. Bu soruların çözümü oldukça basittir, sorunsuz taşınabilirsiniz.

Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Öncelikle nakil işlemlerini başlatmanız gerekmektedir. Bunun iki yolu vardır birincisi bireysel internet kullanıcısı 444 1 444 numarasından veya kurumsal internet kullanıcısı ise 444 4 564 numarasından ttnet müşteri temsilcisi ile iletişim sağlayabilirsiniz, ikinci yol olarak Türk telekom ofis ve bayilerini ziyaret edebilirsiniz.

Bireysel olarak internetinizi kullanıyor iseniz kimlik fotokopisi ile kurumsal olarak kullanıyor iseniz işlem yapan şirket yetkilisi de kimlik fotokopisi ve eğer mevcut ise imza sirküsü mevcut ise bu imza ile işlem gerçekleştirebilir.İşlemi gerçekleştiren şirket vekili ise tam yetkili veya Türk telekom ibaresi olan bir beyanname ile işlem gerçekleştirilebilir. Eğer belirtilen belgelere mevcut bireysel veya kurumsal internet kullanıcı iseniz nakil işlemleri gerçekleştikten sonra ücret olarak tüm vergiler dahil 15 Türk lirası ilk faturanıza yansıyacaktır. Önemli bir hatırlatma yapmak gerekirse kimlik belgelerinizde Türk Cumhuriyeti numaranız olması gerekmektedir (TC).

Bu işlemlerden sonra kafanız, gönlünüz rahat evinizde huzur ile kullanımlarınıza devam edebilirsiniz. İşlemleri gerçekleştirecek olan kurum ttnet adres değişikliği için dilekçe isteyebilir formlar doldurtabilir.

İşlem sırasında işinizi kolaylaştırmak adına adres değişikliği dilekçe örneği hakkında bilgi verecek olursak bulunduğunuz şehrin ismi ile birlikte Türk telekom müdürlüğüne yazdığınızı belirtmeli, dilekçede bunun yanı sıra adınıza kayıtlı olan telefon numarası eski adres bilginiz ve yeni adresiniz, nakil talep bilgileri bulunmalıdır.

Adres Değişikliği Nasıl Yapılır? 2

İşlemlerinizi gerçekleştirdiniz adres değişikliği bildirimi yaptınız artık sorununuz kalmadı. Aklınızdaki bir diğer soru adres değişikliği bildirim süresi ne kadar olduğudur. En kısa zamanda bilgisi verilen işlemler uygulanmalıdır hem daha sonra siz hem kurumun sorun yaşamamış olur. Sizde kullanımlarınıza yeni adresinizde devam edersiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst