Neler yeni

Soru Gönder ?

Topluluğumuzdan Soru Sorun ve Yanıt Alın

Nasıl Konu Açarım ?

Sitede Konu Açmayi Bilmiyorum ?

İletişim

Sitedeki Yetkili Arkadaslarla İletişim Kurmak İstiyorum ?

Kitap Özetler

I
Harika bir link buldum 100 temel eserin hepsinin özetlerini koyuyor eleman sesli anlatım linklerini de vermiş daha hepsini tamamlayamamış fakat tamamlayacağım diyor ödeviniz varsa harikulade br kaynak olur banal başlamış koymaya benim çok işime yaradı burası bir çok yerde bulamadıklarımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
150
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
FİYODOR DOSTOYEVSKİ YERALTINDAN NOTLAR Bu notlar da, bunların yazarı da besbelli düş ürünüdür bununla birlikte, toplumumuzun durumunu, yapısını göz önüne alacak olursak, bu notların yazarı gibi kişilerin aramızda bulunmasının sadece mümkün yok, bununla beraber gerekli olduğunu kabul ederiz Benim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
102
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Katherine Neville Romanevi Yayınları Amerikan Edebiyatı Roman 551 sayfa “Dünya adlı o büyük satranç tahtasında heyecanlı arayış ve entrika serüveni… Tıpatıp satranç tahtasındaki gibi, “siyah ve “beyaz güçler aralarında kıyasıya bir uğraş Tıpkı satranç tahtasındaki gibi tarihi ikiye bölen...
Cevaplar
0
Görüntüleme
116
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Kermit Roosevelt Timaş Yayınları Araştırma 187 sayfa Amerikan ve İngiliz istihbarat teşkilatlarının 1953 İran ’ında ortaklaşa tezgâhladıkları darbe, Ortadoğu ’nun o tarihten bugüne uzanan siyasi yapısını kökten etkiledi İran petrollerini millileştiren İran Başbakanı Musaddık sokak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
111
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Nermin Bezmen Remzi Kitapçı Roman Hüma, doksan altıncı yaşında ölümsüzlük uykusuna daldığında, bıraktığı hatırattaki sırlarıyla şoke ettiği ailesini sorularla baş başa bırakmış, ölümünden yetmiş altı yıl öncesini yazdığı bir diğer defterin izini sürmeye ise torunu genç Hüma ’ya vasiyet...
Cevaplar
0
Görüntüleme
126
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Vefalı Güneş Vadi Yayınları Araştırma 214 sayfa Zihin menajerlerinin her gün kendimizi nasıl hissetmemiz gerektiği konusundaki telkinlerine aldırmadan televizyonların, gazetelerin, radyoların hoşgörü ve beğenilerimiz üzerindeki egemenliğini önemsemeden yaşıyorsak onlara yeterince inanıyoruz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
101
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Hugo Gerstl APRIL Yayın İngiliz Edebiyatı Roman 528 sayfa Türkiye Cumhuriyeti tarihi günümüze kadar onlarca Türk yazarın eserine konu olmuş, öbür yönleriyle daima irdelenmiştir Acilen ise, ilk kez tanıdık olmayan bir kalem, romanını Türkiye üzerine kurguluyor ve ortaya ama 3 kitaba...
Cevaplar
0
Görüntüleme
109
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
W Lance Bennett Nehir Yayınları Araştırma 429 sayfa Data bakımından bu değin varlıklı bir toplumun zihni neden politika hususunda bu denli karmakarışık? Gazeteciliğin pratikteki haliyle tarafsız olması olası mü? Haber, asıl olarak sistem için bir mı yoksa halkın kıymetli bir kaynağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
99
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Mehmet Coral Doğan Kitap Türk Edebiyatı Roman 236 sayfa Dolunayın berraklaştırdığı gece mavisi altında çölün gözle izlenmesi kuvvet, ancak aralıksız yer değiştirdiği belli, kızıl kum taneciklerinin üzerinden evrene bakıyor Fiilen kendi ruhunu seyrediyor Hayatının bayat ekmek kırıntısı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
127
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
dostum özeti ve öteki bilgileri buldum inş işine yarar 1KİTABIN KONUSU: Kitapta Nevin adlı bir kadının mutluluğu,huzuru arayış çabası anlatılmaktadır 2KİTABIN ÖZETİ: Nevin cümbür cemaat tarafından çok sevilen birisidir Herkesin derdini dinleyen, sohbet eden ve onları anlamaya çalışan bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
107
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Eserin adı:Memleket Hikayeleri Yazarı: Refik Halit Karay Türü: Edebiyat Basıldığı yayınlama evi ve tarihi: İnkılap Kitapçı , 1995 Sayfa Sayısı: 192 Yazarı Hakkında Bilgi: Mudurnu'dan İstanbul'a göçen Karakayış ailesinden Maliye Başveznedarı Mehmed Halit Bey'in oğludur Galatasaray Sultanisi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
97
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
KİTABIN ÖZETİ Türkiye'nin önde gelen çizerlerinden olan Semih BALCIOĞLU 1928 yılında dünyaya gelmiş ve 1952'de Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Grafik Bölümünü bitirmiştir Yurt içinde ve yurtdışında toplam 67 bireysel sergi açan, yurtiçi ve açık havada toplan 41 ödül kazanan ve 19 kitap...
Cevaplar
0
Görüntüleme
108
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Korkuyu BeklerkenUnutulan Ben tavanarasindayim sevgilim!diye bagirdi ****kten asagi dogru Eski kitaplar bugunlerde cok para ediyor Bir bakmak istiyorum onlaraSon sozlerimi duydu mu? Orasi cok karanliktir; dur, sana bir fener vereyimİyi Sakin bir gun Butun hayatim boyunca surekli bir ilgi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
96
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
KİTABIN ÖZETİ Ondokuzuncu yüzyılın sonlarında, değerli bir bilim adamı, İngiltere'deki evinde konuk ettiği konuklarına bir gösteri sunar Bu gösteride, kendi yarattığı bir cihazı herkesin gözü önünde yok eder Hayretle ne olduğunu soran gözlere, verdiği yanıt, şekli kafese benzeyen bu aleti...
Cevaplar
0
Görüntüleme
97
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
KİTABIN ÖZETİ Siper Mektupları; çoğunlukla Çanakkale Savaşları, sonra da Birinci Dünya Savaşı'ndaki öteki Türk cephelerinde savaşan askerlerin anılarını anlatır Çanakkale Savaşları'nda fiilen birincil tümdengelim 25 Nisan 1915'de Arıburnu ve Gelibolu yarımadasının güneyindeki Seddülbahir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
100
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
Kendi yeteneklerinin farkında olan öğrenciler başarı için daha yüksek bir şansa sahiptirler Bunu gerçekleştirmek için gerekli yetenekler öğrenilebilir ve Öğrenme Sanatı kitabının amacı bu basamakların öğretilmesidir Öğrencilere, kendi motivasyonlarının öneminden başlayarak, pasif “bilgilendirme...
Cevaplar
0
Görüntüleme
95
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
KİTABIN BELLI BAŞLI BÖLÜMLERİ : 1 Giriş 2 1Alışkanlık: Proaktif Ol 3 2Alışkanlık: Sonunu Düşünerek İşe Başla 4 3Alışkanlık: Önemli İşlere Öncelik Ver 5 4Alışkanlık: Kazan Kazan Diye Düşün 6 5Alışkanlık: Önce Anlamaya Çalış, Daha Sonra Anlaşılmaya 7 6Alışkanlık: Sinerji Yarat 8...
Cevaplar
0
Görüntüleme
127
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
KİTABIN SIRADAN Ankara ’da Savaş Rüzgarları KİTABIN YAZARI Kazım KARABEKİR YAYINEVİ VE ADRESİ Emre Yayınevi BASIM TARİHİ 1997 KİTABIN ÖZETİ : Yakın tarihimize bir ışık tutmak maksadıyla Kazım KARABEKİR ’in varisleri kadar onun notlarının toparlanmasıyla meydana gelen bu eser yakın...
Cevaplar
0
Görüntüleme
96
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
KİTABIN OLAĞAN : Acımak KİTABIN YAZARI : Reşat Nuri GÜNTEKİN YAYINEVİ VE ADRESİ : İnkîlap Yayınevi İstanbul BASIM YILI : 1997 1 KİTABIN KONUSU: Acımak'ta, görevine bağlılığı ile meşhur bir İlkokul başöğretmeni zehra hanımın trajik serüveni dile getiriliyor Temizleme, fedakarlık...
Cevaplar
0
Görüntüleme
103
Reviews
0
iltasyazilim
I
I
KİTABIN NORMAL OLAĞAN AYLİN KİTABIN YAZARI Ayşe KULİN YAYINEVİ VE ADRESİ Remzi Kitapevi AŞ Selvili Mescit Sok3 CAĞALOĞLU İSTANBUL BASIM TARİHİ 1999 KİTABIN ÖZETİ : Aylin, Amerikan kız kolejini bitirdikten sonra, eğitimini tamamlamak üzere Paris ’e gitti; bundan sonraki yaşamını bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
101
Reviews
0
iltasyazilim
I
shape1
shape2
shape3
shape4